transparent.gifKsiądz Prmoje_zdjecie.jpgoboszcz Daniel Bubula

Urodziłem się 21.07.1978 r. w Limanowej. Pochodzę z sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej z Dobrej. W 1997 zdałem maturę w I LO im. Władysława Orkana w Limanowej a następnie odbyłem formację w Wyższym Seminarium Duchownym. 24 maja 2003 zostałem wyświęcony na kapłana.

Po święceniach przez 3 lata pracowałem w parafii św. Jana Chrzciciela w Pilźnie. Następnie przez ks. Biskupa zostałem skierowany na studia specjalistyczne z filozofii na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Zakończyłem je doktoratem po kierunkiem s. prof. Barbary Chyrowicz. Po studiach przez rok pracowałem w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, a następnie zostałem prefektem w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Od 2019 -2023 r. byłem proboszczem parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach, a w 2023 zostałem proboszczem św. Jana Nepomucena w Bochni. Katechizuje w Szkole Podstawowej nr 4, opiekuje się parafialnym oddziałem Caritas, Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Świętej, Radą Duszpasterską i Ekonomiczną,  Różami Żywego Różańca, Zakonem Rycerzy św. Jana Pawła II, prowadzę przygotowanie klas III do sakramentu I Komunii Świętej, towarzyszę narzeczonym w kanonicznych rozmowach przed przyjęciem sakramentu małżeństwa. Jestem też  wizytatorem szkół średnich w rejonie bocheńskim.


xpiotr.jpg

 Ks. Piotr Ryndak, wikariusz

Pochodzi z Parafii Świętej Trójcy w Łęgu Tarnowskim.

Egzamin maturalny złożył w 2015 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia Kapłańskie przyjął z rąk JE Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża 29 maja 2021 roku w Kościele pw. Błogosławionej Karoliny w Tarnowie.

Dnia 1 września 2021 roku objął stanowisko wikariusza w naszej parafii. Katechizuje w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni, opiekuje się parafialnym oddziałem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, Krucjatą Wyzwolenia Człowieka i Wspólnotą Crucis Splendor, towarzyszy małżeństwom Domowego Kościoła z Kręgu Św. Józefa, prowadzi parafialną stronę internetową oraz facebooka. Jest Okręgowym i Dekanalnym Duszpasterzem Młodzieży.


 xsylwester.jpgKs. Sylwester Duda, wikariusz

 

 

 

 

 

 

 

 


 Ks. Stanisław Boryczka, rezydent