„Makulatura na misje” 

Przekazując makulaturę, pomagamy stworzyć nowe miejsca do nauki

w przedszkolu i w szkole

w Centrum Dziecka w Kamerunie

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. zaprasza na ostatnią w tym roku zbiórkę „Makulatury na misje”, która odbędzie się w sobotę 8 października 2022 r  przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni.

Kontener na makulaturę będzie ustawiony w godz. 7.00 -16.00.

Jak informuje nas S. Kolbena, koordynatorka budowy Centrum Dziecka, do przedszkola w tym roku uczęszcza 100, a do szkoły podstawowej 257 dzieci.

Dzięki pomocy ludzi dobrej woli i o wrażliwym sercu udało się już umieścić przedszkole na parterze, a szkołę na I piętrze. Nowe sale lekcyjne nie posiadają jeszcze okien, zabezpieczone są kratami. Istnieje pilna potrzeba dobudowania do tego budynku 2-ch sal lekcyjnych z zapleczem sanitarnym. Rozpoczęto budowę fundamentów, co jest trudne i kosztowne z uwagi na skaliste podłoże.

Dlatego zapraszamy, wszystkich do przyniesienia zużytego papieru, kartonu.

Istnieje też możliwość wcześniejszego dostarczenia makulatury do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się teraz przy ul. KRZYŻANOWICKIEJ 68 (przedłużenie ul. Wygoda) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00.

Kartkę z potwierdzeniem oddania makulatury można przekazać do kancelarii parafialnej przy parafii św. Pawła Ap. lub organizatorom Akcji Makulatura na Misje w dniu zbiórki.

Każdy przekazany przez nas kilogram makulatury pomoże wykończyć i wyposażyć w niezbędny sprzęt przedszkole i szkołę w powstającym Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Cariere w Yaounde stolicy Kamerunu.

Pomóżmy dzieciom ulicy.

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.