Wspaniały dar na wykończenie następnych sal przedszkolnych i szkolnych w Centrum Dziecka  w Yaounde stolicy Kamerunu

Ostatnią w tym roku zbiórką makulatury, która odbyła się w sobotę października br. przy kościele św. Pawła Ap. zakończyliśmy dziewiąty rok Akcji „Makulatura na misje”. Pomimo krótkiego odstępu czasowego od ostatniej zbiórki nie zawiedli stali uczestnicy akcji jak również włączyły się nowe osoby i instytucje. Do kontenerów zebraliśmy 9 240 kg zużytego papieru i tektury. Natomiast bezpośrednio do bazy EKOM BUDU osoby indywidualne i instytucje przekazały makulaturę w ilości 6 180 kg. Łącznie zebraliśmy 15 420 kg. Sześć osób przekazało ofiary pieniężne.

Tak, więc na wykończenie (wstawienie okien) następnych sal szkolnych i przedszkolnych w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazaliśmy 4 915 zł.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach jak zwykle bardzo ofiarnie pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap.

Bardzo cieszy fakt, że w Akcję „Makulatura na misje” włączają się następne szkoły i przedszkola. Wszystkie dzieci, które przynoszą z domu makulaturę, mają świadomość, że pomagają swoim rówieśnikom w dalekim Kamerunie: Tym razem naszą Akcję wspomogły: Publiczne Przedszkole w Jodłówce, Przedszkole Samorządowe im. Św. Mikołaja w Rajbrocie, Szkoły Podstawowe Nr 5 i Nr 7 w Bochni, Szkoły Podstawowe: w Dąbrówce, Strzelecach Wielkich, Królówce, Żmiącej, Stańkowej, Biesiadkach, Liceum Ogólnokształcące w Brzesku. Aktywnie w Akcji „Makulatura na misje” wzięły udział także: Parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Sport-Relax - Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo, Marex Firma Handlowa Hurtownia, Miejski Dom Kultury w Bochni, Wirtech Sp. z o.o. w Bochni, Kolektura LOTTO nr 021360 w Bochni.

Przy nagłośnieniu Akcji „Makulatura na misje” wsparły nas sklepy, instytucje, portale internetowe, prasa, radio, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o zbiórce makulatury, za co szczególnie serdecznie im dziękujemy.

Pragnę przypomnieć, że w tym roku szkolnym do przedszkola zostało przyjętych 100 dzieci, a do szkoły 257. Było to możliwe dzięki wszystkim ludziom dobrej woli i o wrażliwym sercu, którzy włączyli się w akcję składania makulatury na rzecz Misji i budowy Centrum Dziecka w Yuandzie, w dzielnicy Cariere. Dzieci uczą się w salach z otworami okiennymi zabezpieczonymi tylko kratami. Październikowa zbiórka makulatury, na pewno przyspieszy wstawienie okien do sal lekcyjnych.

Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom za dziewięcioletnią współpracę S. Kolbena i wspólnota sióstr Pasjonistek składa gorące podziękowania i zapewnienie o modlitwie.

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT

Oddział przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni